Yumurtalamanın belirtileri ve tespiti

Yumurtlamanın belirtileri ve tespitleri eşlerin çocuk yapmak istediklerinde eğer başarısızlıkla sonuçlanmasından korkuyorlarsa yada çocuk sahibi olamama gibi sıkıntılar yaşıyorlar ise çok önemlidir. Yumurtlamanın belirtileri ve tespitleri sayesinde eşler bu zamanda ilişkiye girerek gebelik şansını arttırabilirler ve çok daha büyük oranlar başarıya ulaşabilirler.

Eşler arasında ki döllenmenin doğru zamanına tutturmak için yumurtalamanın belirtiler ve tespitlerini bilmekte fayda var. Yumurtanın canlı kalabilme süresi 24 saat iken sperm hücrelerinin canlı kalabilme oranı 3 ile 4 gün arasında değişmektedir. Eğer bu 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yumurta döllenir ise, yumurta rahimden içeriye doğru gelişeceği alan gider ve gebelik için süreç başlar.

Bu işlemin tıp dilindeki ismi Ovülasyon’dur. Ovilasyön ölçümünde LH ölçümünün ve test kriterlerinin büyük ölçüde bir rolü vardır. Bu testler sayesinde bu 24 saatlik süreç için daha doğru tahminler ve çıkarımlarda bulunulabilir. Bu sayede gebelik şansı daha fazla arttırılabilmektedir. Yumurtlamanın belirtileri ve tespitleri kişisel bir konu olmayıp bu konu için hekiminize başvurmanız ve bu doğrultuda ilerlemeniz en mantıklı seçim yoludur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir