İlk 6 Ay Anne Sütünün Faydaları

Bilimsel araştırmaların tamamı, bebeklerin ilk altı ay boyunca sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için anne sütünden daha iyi bir besin olmadığını ortaya koymaktadır. Anne sütünün kompleks yapısı bebeğin ihtiyacı olan tüm maddeleri almasını sağlar ve böylece sağlıklı bir zihinsel ve fiziksel gelişim süreci yaşanır. Bebekler için doğal olarak ideal besin olarak adlandırıldığından, ilk 6 ay anne sütünün önemi büyüktür.

İlk 6 ay anne sütünün önemi konusunda herhangi bir tavsiyeye gerek olmadığı gibi, bebeklerin ilk 6 aylık dönemde anne sütü ile beslenmesi “bir gerekliliktir”. Farklı bir alternatifi olmadığından dolayı ilk 6 ay anne sütünün önemi başka hiçbir şeyle yeri doldurulamayacak kadar önemlidir.

Bebeklerin bağışıklık sistemleri henüz gelişmemiş olduğundan, anne sütünün içerisindeki mikrop koruyucu maddeler bebeğin hastalıklardan korunması için büyük önem taşır. Mucizevi bir şekilde bebeğin ihtiyacı olan tüm maddelerin “doğru oranda” içerisinde bulunduğu anne sütü, her bebeğin ilk altı aylık dönemde beslenmesinde olmak zorunda olan temel bir besin maddesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir