Erken Gebelikte Kanama

Hanımlarımızın gebelik anında çekmiş olduğu en büyük problemlerden biriside erken gebelikte kanamadır. Bu kanama sizin boş yere korkmanıza telaş yapmanıza ya da herhangi bir kötü durumun olup olmamasını anlamamıza haberci olabilmektedir. Öncelikle böyle bir durumda kişisel öneriler yerine mutlaka bir hekime tedavi olmanız gerekmektedir.

Doktor muayenesi sırasında size ne aralıklar ile bu kanamaların geçirildiğin sürelerinin ne olduğunu ve hangi bölgelerde ağrılar olduğunu sorarak bir çözüm yoluna ulaşabilir. Erken gebelikte kanamanın en korkutucu yönlerinden birisi de; bu kanamaların düşük yapmanın habercisi olabilmesidir. Bunun için erken gebelikte kanamanın önemi çok büyüktür. Kendi sağlığınız ve bebeğinizin sağlığı için hemen müdahale gerekmektedir.

Doktor muayenesi ile bazen erken kanamanın tam olarak teşhisi koyulmayabilmektedir. Bu gibi durumlarda ultrason gibi işlemlere başvurulabilmektedir. Ayrıca kan kaybı sebebiyle sizin ve bebeğinizin sağlığı da oldukça yıpranabilmektedir. Bazen erken gebelikte kanama doğal yollar ile gelişebilmesine rağmen yine de en sağlıklı çözüm böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığında doktor tedavisine başvurulmasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir