Bebek ne zaman yapılmalı ?

Geleneksel aile yapımızda çocuk evliliği tamamlayan bir unsur olarak görülmektedir. Eskiden çiftler çocuk yapmak için zaman ayarlaması yapma ihtiyacı hissetmez iken, günümüz yaşam koşullarında artık bayanlarında çalışıyor olmasının yanı sıra ekonomik sebeplerin de etkisiyle çiftler artık planlama yaparak çocuk sahibi olmaktadırlar.

Planlayarak çocuk sahibi olunduğu zaman anne ve babanın olgunluğu daha fazla olurken, sürpriz olan çocuklarda genellikle önyargılar hâkim olabilmekte. Anneden pozitif duygular alarak dünyaya gelen bebek anne karnından itibaren gerek bedenen gerekse zihin olarak çok daha sağlıklı gelişme göstermektedirler.

Çocuğu annenin istememesi durumunda ise, anneden olumsuz duygularla beslenen bir bebeğin bu duygular sinir sistemine etki edecektir. Kesinlikle iyi gitmeyen bir evliliği kurtarmak için çocuk yapılmamalı, çocuk bir kurtarıcı olarak görülmemelidir. Çünkü sorunlu bir aileye gelen bebekle birlikte sorunlar sanıldığının aksine çok daha fazla büyüme gösterecektir.

Evlilikte bebek aileyi tamamlayan o evliliği güzelleştiren bir hale gelebilmesi için bebeğinizi kendi isteğinizle dünyaya getirmeniz ona sevginizi sunabilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir