aşılama ile gebelik

Aşılama ile gebelik yöntemi spremlerin yumurtayla daha kolay buluşabilmesi için yapılan bir yöntemdir. Erkekten alınan meni özel bir boru ile rahimin içine aktarılır.

Aşılama yönteminde erkekten alınan meni laboratuvar ortamında temiz ve sağlıklı bir şekilde yıkanarak canlı spermler birbirinden ayrılır,amaç rahime yerleştirilecek olan spermin Canlı ve iş görür olmasıdır.

Aşılama için en az 1 milyn hareketli sperm gereklidir. Spermin hazırlamasından sonra rahime aktarılması bir saat sonra gerçekleşir bu bir saatlik sürenin gecikmesi uygun bulunmaz.

Aşılama sırasında spermler rahima içine yavaş ve basınçsız verilmelidir,aşılama sonrasında 15-20 dakika dinlenmek gerekir.

Aşılama işlemi genellikle yumurtlama tedavisi ile aynı anda yapılır, yumurtlama tedavisi tıpkı hamilelik gibi sık sık konrtol edilir.

Yumurtlama tedavisinin son aşamsı ise iğneyle yumurtanın çatlatılmasıdır. Yumurtalama bu iğneden yaklaşık 36 saat sonra gerçekleşeceği için aşılamada bu saate ögre yapılır,çoğu zamanda aşılama yumurtlamanın kendi geliştirdiği zamanlarda yapılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir