hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım?

Çocuk yapmaya karar veren birçok kadının sorduğu; “hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım” sorusu, yaşın da ilerlemesiyle doğru kararın verilmesinin zamanı geldiğini gösterir. Çiftlerin ekonomik ve sosyal şartlarının iyi bir konuma gelmesini beklemesi, her geçen gün kadının çocuk sahibi olma şansının da azalmasına neden olur. Hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım sorusunu sormak için geç kalınması, kadının yumurta kalitesinin de bozulması anlamına gelir.

Evliliğinin başında olduğu gibi kariyerine de yeni başlamış olan kadınların da çok sık sorduğu hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım sorusu, iş hayatından geri kalmamak için yine uygun zamanın gelmesinin beklenmesine neden olur. Kadınların doğumdan itibaren sahip olduğu 400-500 arasındaki yumurtaların, gün geçtikte giderek kalitesi bozulmakta ve hamile kalma şansı da azalmaktadır.

Bunun için çocuk yapmak için her şartın uygun olması beklenmesi yerine, uzman bir hekimle görüşerek biyolojik durumun uygun olup olmadığına göre çocuk sahibi olma planları yapılmalıdır. Böylece uygun zaman için geç kalınıp kalınmadığı da rahatlıkla öğrenilebilinir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir